IMPREGNAT ST-1

Opis:

Jest to preparat zabezpieczający przed zabrudzeniami, niezmieniający koloru i niezwiększający śliskości podłoża.

Zastosowanie:

Wszystkie podłoża wykonane z trawertynu, na których nie ma nałożonych wosków, nabłyszczaczy, powłok polimerowych oraz tłuszczu.

Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, na starych i nowych powierzchniach.

Skutecznie zabezpiecza przed zabrudzeniami.

Nie zwiększa śliskości podłoża.

Nie zmienia koloru kamienia.

Cena:

 • opakowanie o pojemności 1 litra – 61,40 zł

Przygotowanie podłoża:

 1. Podłoże przed rozpoczęciem impregnacji powinno być oczyszczone z kurzu, brudu, patyny, luźnych i sypkich fragmentów, wykwitów solnych oraz resztek powłok malarskich.
 2. Podłoże musi być suche (nie może być wilgotne).

Uwaga. Impregnacji nie wykonywać na powierzchniach o wysokim stopniu zasolenia, ponieważ może to prowadzić do intensyfikacji procesu krystalizacji soli budowlanych i niszczenia materiału podłoża.

Sposób użycia:

Impregnat ST-1 produkowany jest w formie gotowej do użycia. Nie rozcieńczać.

Niezależnie od chłonności podłoża, aplikuje się go jednorazowo – nakładając jedną, grubszą warstwę.

 1. Przed impregnacją należy zabezpieczyć wszystkie miejsca, które nie powinny mieć kontaktu z impregnatem (listwy plastikowe, aluminiowe profile, wykładziny, meble itp).
 2. Wykonanie:A) impregnat nanosić za pomocą miękkiego wałka – nakładając jedną, równomiernie rozprowadzoną około 1 mm, grubszą warstwę,B) pozostałości naniesionego impregnatu należy po 45 minutach usunąć miękką tkaniną lub miękkim padem,C) po kolejnych 60 min. spolerować zaimpregnowaną powierzchnię, ręcznie lub mechanicznie, używając do tego miękkiego materiału,D) po wykonaniu polerowania nie wolno przez okres 72 godzin wchodzić na zaimpregnowaną powierzchnię, myć jej, stawiać na niej mebli oraz innych przedmiotów.
 3. W czasie wykonywania impregnacji oraz 72 godziny po jej zakończeniu należy zapewnić dobre wietrzenie pomieszczenia.

Przed przystąpieniem do impregnacji zaleca się wykonanie, wg powyższych zaleceń, w mało widocznym miejscu próby reakcji podłoża na preparat.

Stosować typowe środki ochrony skóry i oczu /rękawice i okulary ochronne/.

Jeśli po upływie 8 godzin od naniesienia impregnatu pozostaną ślady butów, nakolanników, smugi po niedokładnym wypolerowaniu itp. to będą one widoczne i niemożliwe do usunięcia. Czas pełnego utwardzenia impregnatu wynosi do 72 godzin. Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku niewłaściwego zastosowania produktu.

Dane techniczne:

 • Gęstość wyrobu: ok. 0,9 kg/dm³
 • Zapach: charakterystyczny dla rozpuszczalników.
 • Kolor: bezbarwny.
 • Zużycie: 1 litr wystarcza na ok. 20 m².
 • Temperatura stosowania: od + 10°C do + 25°C.