OKŁADZINY SCHODÓW


DASAG

1. Okładziny schodów.

Prefabrykowane okładziny schodów marki DASAG wykonane z betonu szlachetnego (lastriko, terazzo) to idealne rozwiązanie zarówno do zastosowań w nowych obiektach budowlanych, jak również podczas remontów i modernizacji istniejących budynków. Charakteryzują się trwałością oraz dużą odpornością na ścieranie, co pozwala na ich długoletnie i bezproblemowe użytkowanie. Przeznaczone są zarówno do montażu wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.
Okładziny schodów DASAG produkowane są „na wymiar” pod konkretne zamówienie, co umożliwia każdorazowe dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb i wymagań.

2. Typy okładzin.

3. Wykończenie powierzchni.

Powierzchnia elementów może być wykończona jako:

  • SZLIFOWANA (BELLO)

Obróbka elementów wykonywana jest przy użyciu wielogłowicowych szlifierek wyposażonych w narzędzia diamentowe i karborundowe. Uzyskuje się w ten sposób gładką powierzchnię o lekkim połysku uwydatniającą piękno zastosowanych w procesie produkcji kruszyw z kamienia naturalnego. Okładziny wykończone jako szlifowane (BELLO) przeznaczone są do zastosowań wewnątrz budynków.

  • PIASKOWANA (PRATO)

Powierzchnia elementów poddana jest obróbce strumieniowej przy użyciu kulek stalowych, zwanej potocznie „piaskowaniem”. W jej wyniku ziarna kruszyw z kamienia naturalnego zostają częściowo odsłonięte, powierzchnia zostaje uszorstkowiona i nabiera niepowtarzalnego charakteru. Okładziny wykończone jako piaskowane (PRATO) przeznaczone są do zastosowań na zewnątrz budynków.

4. Wymiary elementów.

Wszystkie okładziny schodów oraz stopnie blokowe produkowane są „na wymiar”, na zamówienie. Poniższa tabela zawiera maksymalne wymiary elementów kątowych.

5. Kolorystyka.

INDIGO PRATO (piaskowane, impregnowane):


 

ATENY PRATO (piaskowane, impregnowane):


 

LUMINA Prato (piaskowane, impregnowane):


 

FAVILLA Prato (piaskowane, impregnowane):


 

MADERA Prato (piaskowane):


 

SELECT Bello (szlifowane):


 

BASICS Bello (szlifowane):


 

NORDIC Bello (szlifowane):