IMPREGNAT SK-2

Opis:

Jest to profesjonalny preparat, który zapobiega wnikaniu wody i kurzu w podłoże. Chroni przed powstawaniem plam, hamuje wzrost glonów, porostów i pleśni. Ułatwia utrzymanie kostki w czystości. Impregnat SK-2 nadaje kostce wyrazistego, żywego koloru, eliminując efekt wyblakłej kostki. Nie zwiększa śliskości zabezpieczonego podłoża.

Zastosowanie:

Powierzchnie wykonane z kostki brukowej i betonu.

Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, na starych i nowych powierzchniach.

Długotrwale chroni przed zabrudzeniami.

Nie zwiększa śliskości podłoża.

Zmienia kolor – NADAJE EFEKT MOKREJ POWIERZCHNI.

Cena:

  • opakowanie o pojemności 1 litra – 60,27 zł

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być suche, zwarte, niezmrożone, dokładnie oczyszczone z kurzu, brudu, olejów, tłuszczów oraz wosków. Należy usunąć niestabilne części powierzchni mogące wpłynąć na nierównomierne rozprowadzenie impregnatu. Usunąć ślady glonów i grzybów środkami do tego przeznaczonymi – najlepiej zmywaczem do kostki brukowej D-12K marki CTS Chemistry.

Przed użyciem produkt należy energicznie wymieszać.

Sposób użycia:

Przed przystąpieniem do prac należy przeprowadzić na niewielkim obszarze testy sprawdzające działanie impregnatu na podłoże.

Impregnat SK-2 produkowany jest w formie gotowej do użycia. Nie rozcieńczać.

Impregnat rozprowadzić równomiernie przy użyciu wałka lub pędzla i pozostawić na kilka minut tak, aby potrzebna ilość preparatu wchłonęła się w materiał. Zaleca się nałożenie drugiej warstwy w krótkim odstępie czasu metodą „mokre na mokre”. Pozostawić do wyschnięcia na czas około 3 godzin. W tym czasie chronić impregnowane powierzchnie przed opadami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku niewłaściwego zastosowania produktu.

Dane techniczne:

  • bezbarwny roztwór
  • gęstość ok. 0,9 kg/dm³
  • zapach charakterystyczny dla rozpuszczalników odaromatyzowanych
  • wydajność: w zależności od chłonności kostki brukowej lub betonu, 1 litrem można zaimpregnować od 5 do 10 m² – przy jednokrotnej impregnacji
  • temperatura stosowania: od +5 do +30°C.